samen aan de bal

Welkom op de website van Amersfoort2014, dé lokale partij van Amersfoort.

Bedrijfsactiviteiten in garageboxen in Amersfoort

garageboxenAmersfoort2014 heeft veel signalen ontvangen van inwoners dat er op verschillende plaatsen in de stad bedrijfsmatige activiteiten worden uitgevoerd in garageboxen. Omwonenden ondervinden hier hinder van. Het betreft in veel gevallen activiteiten van postbedrijven (o.a. PostNL) of logistieke dienstverleners. Deze bedrijfsactiviteiten zijn in strijd met de bestemmingsplannen.




Vragen:
 
  1. Is het College op de hoogte van het feit dat veel garageboxen in verschillende wijken in Amersfoort oneigenlijk gebruikt worden voor bedrijfsactiviteiten? Zo ja; wat heeft het College ondernomen om dat tegen te gaan? Zo nee, hoe is dat mogelijk, omdat de activiteiten voor iedereen dagelijks waarneembaar zijn?

  2. Hoeveel meldingen heeft de gemeente Amersfoort ontvangen in de afgelopen vier jaar over het oneigenlijk gebruik van garageboxen en de hinder die daardoor wordt ervaren ? Welke acties zijn er uitgevoerd na die meldingen?

  3. Op welke wijze zorgt de gemeente ervoor dat het veelvuldig oneigenlijk gebruik van garageboxen wordt tegengegaan? In hoeveel gevallen heeft dat geleid tot boetes en beëindiging van de bedrijfsactiviteiten?

  4. Zijn er ook gevallen bekend waarin de gemeente bedrijfsactiviteiten heeft goedgekeurd in garageboxen? Om hoeveel gevallen ging dat in de afgelopen vier jaar? Om welke soort bedrijfsactiviteiten ging het in die gevallen?

  5. De activiteiten van logistieke (post-) bedrijven in garageboxen (o.a. PostNL, zie foto) zijn dagelijks voor iedereen duidelijk zichtbaar in vele wijken in Amersfoort. Hoe kan het voorkomen dat deze activiteiten al jaren oogluikend worden toegestaan?  Is er sprake van een gemeentelijk gedoogbeleid voor postbedrijfjes?

  6. Is het College bereid om n.a.v. deze vragen een actief handhavingsbeleid in te zetten om dit probleem op te lossen? Op welke termijn wordt de gemeenteraad geïnformeerd over de stappen die de gemeente daarin  gaat zetten?
 
Ben Stoelinga
Onze kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen 2026
(klik op de foto om meer te weten te komen over deze persoon)

thomas

#1 Thomas van der Eerden
(Liendert)

maaike

#2 Maaike Varwijk
(Dorrestein, Vermeerkwartier)

chris

#3 Chris Bruijnes
(Vathorst)

jan

#4 Jan Gerritsjans
(Kattenbroek)

ina

#5 Ina Vijzelman-Waarheid
(Schothorst)

yvette

#6 Yvette Luikinga-van Beek
(Vathorst)

martin

#7 Martin Lorijn
(Nieuwland)

gordana

#8 Gordana Bozarov
(Vathorst)

dave

#9 Dave Kok
(Hoogland)


#10 Maarten Samson (Soesterkwartier)
#11 Jan Bijvank (Hoogland)
#12 Desiree Steenbeek-Los (De Berg Zuid)
#13 Elsbeth Pinksterboer (Vathorst)
#14 Henk Willem Otten (Bergkwartier)
#15 Wietske Stoelinga-Fousert (Vathorst)
#16 Nico de Leeuw (Hoogland)
#17 Raphael Smit (Vathorst)
#18 Sieta Koet-Minis (Vathorst)
#19 Menno Fousert (Schothorst)
#20 Frans Bouman (Vathorst)

 

Verkiezingsprogramma

verkiezingsprogramma

Klik op de afbeelding om onze verkiezingsprogramma te openen

 

Verkiezingsprogramma korte versie

A2014 verkiezingsprogramma2026 2030 korte versie

Klik op de afbeelding om de korte versie (4 pagina's) van ons verkiezingprogramma te openen

 

Flyer

A2014 verkiezingsprogramma2026 2030 flyer

Klik op de afbeelding voor onze flyer (2 pagina's)

 

Kleurplaat

A2014 verkiezingsprogramma2026 2030 kleurplaat

Klik op de afbeelding om de kleurplaat en spelregels te openen

A2014 Logo 6393x1200
mail.pngfacebook.pnginstagramyoutube.pngtwitter.png